З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про оподаткування прибутку підприємств від 28 грудня 1994 року N 334/94ВР, ВВР 1995 р., N 4, ст. 28 (Вводиться в дію Постановою ВР N 335/94ВР від 28.12.94 ) (Витяг)
Стаття 2. Платники податку
2.1 Платниками податку на прибуток є:
- суб'єкти підприємницької діяльності, бюджетні організації в частині здійснення госпрозрахункової діяльності, банки (крім Національного банку України і його установ, за винятком госпрозрахункових, а також підприємств пенітенціарних закладів), які є юридичними особами згідно з законодавством України, міжнародні організації, що не мають імунітету та дипломатичних привілеїв і здійснюють підприємницьку діяльність в Україні;
- філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначені в абзаці першому цього пункту, що складають окремий баланс та мають розрахунковий (поточний) рахунок;
- нерезиденти, які здійснюють підприємницьку діяльність через постійні представництва, розташовані на території України;
- нерезиденти, які здійснюють репатріацію прибутків, отриманих з джерел на території України.
Платники податку на прибуток, зазначені в цьому пункті, далі іменуються підприємствами.
2.2 Національний банк України і його установи (за винятком госпрозрахункових) сплачують до державного бюджету суму перевищення валових доходів над видатками згідно з кошторисом витрат, затвердженим Верховною Радою України.
2.3 Підприємства, що мають відокремлені підрозділи без статусу юридичних осіб, можуть сплачувати консолідований податок на прибуток у порядку, встановленому Головною державною податковою інспекцією України.
2.4 Постійне представництво нерезидента протягом місяця з дня його державної реєстрації стає на облік у державній податковій інспекції за своїм місцезнаходженням у порядку, встановленому Головною державною податковою інспекцією України. Постійне представництво, яке не стало на облік у державній податковій інспекції, розглядається як таке, що ухиляється від оподаткування, а одержані ним прибутки - як приховані від оподаткування.
Стаття 3. Об'єкт оподаткування і порядок обчислення оподатковуваного прибутку
3.1 Об'єкт оподаткування
3.1.1 Об'єктом оподаткування є балансовий прибуток платника податку, збільшений на:
суму валових витрат платника податку, визначених статтею 5 цього Закону;
суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із статтями 8 і 9 цього Закону
Стаття 20. Контроль за справлянням податку на прибуток підприємств
Контроль за правильністю обчислення і своєчасністю сплати податку на прибуток підприємств здійснюється державними податковими інспекціями відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" ( 50912 ).