За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про затвердження правил роботи підприємств громадського харчування [Мзезторг] [766] (витяг)
3.07.95 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про затвердження правил роботи підприємств громадського харчування [Мзезторг] [766] (витяг)

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПРАВИЛ РОБОТИ ПІДПРИЄМСТВ

1. Загальні положення

1.1. Ці Правила регламентують основні вимоги щодо роботи господарюючих суб'єктів - підприємств (їх об'єднань), установ, організацій незалежно від форм власності, громадян-підприємців, іноземних юридичних осіб, що здійснюють підприємницьку діяльність на території України, у торговельно-виробничій сфері (громадському харчуванні).

1.3. Господарюючі суб'єкти здійснюють свою діяльність після їх державної реєстрації в установленому порядку як суб'єктів підприємницької діяльності за наявності у них спеціального дозволу (ліцензії) щодо виробництва, реалізації продуктів харчування у сфері громадського харчування та сертифіката щодо реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів. яльність після їх державної реєстрації в установленому порядку як суб'єктів підприємницької діяльності за наявності у них спеціального дозволу (ліцензії) щодо виробництва, реалізації продуктів харчування у сфері громадського харчування та сертифіката щодо реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

(пункт 1.3 змінено згідно з наказом МЗЕЗторгу від 07.07.98 р. N 402)

1.4. У сфері торговельно-виробничої діяльності (громадському харчуванні) господарюючі суб'єкти можуть мати фабрики-кухні, фабрики-заготівельні, ресторани, бари, кафе, їдальні, закусочні, буфети, магазини (відділи) кулінарії, відкриті літні майданчики, кіоски та інші об'єкти.

1.6. Підприємства громадського харчування розподіляються на типи (ресторан, бар, кафе, їдальня, закусочна, буфет та інші), а ресторани та бари також на класи (люкс, вищий, перший).

Вибір типу підприємства здійснюється господарюючим суб'єктом за погодженням з місцевим органом виконавчої влади. Суб'єкт підприємницької діяльності самостійно обирає клас ресторану або бару. До затвердження порядку та правил обов'язкової сертифікації послуг у сфері громадського харчування підтвердження відповідності ресторану або бару обраному класу проводиться Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями або уповноваженими ними органами, які здійснюють це безплатно, з видачею відповідного документа, рекомендована форма якого додається. Для підприємств громадського харчування організацій Укоопспілки класи "люкс" та "вищий" підтверджуються правліннями Кримспоживспілки, облспоживспілок, "перший" - правліннями районних споживчих товариств, райспоживспілок. типу підприємства здійснюється господарюючим суб'єктом за погодженням з місцевим органом виконавчої влади. Націночна категорія визначається господарюючим суб'єктом. Підтвердження відповідності підприємства типу, націночній категорії проводиться органом, уповноваженим обл(міськ)виконкомом, з видачею відповідного документа.

(пункт 1.6 змінено згідно з 1.9. Засоби вимірювання, що використовуються у виробничоторговельній діяльності, повинні бути у справному стані та мати чітке державне повірочне тавро і проходити повірку в установленому порядку.

Торгово-технологічне обладнання, інвентар та посуд мають бути виготовлені з матеріалів, дозволених Головним державним санітарним лікарем України.

3. Організація обслуговування споживачів

3.1. Методи обслуговування (самообслуговування, обслуговування офіціантами, комбінований), види платних та безплатних послуг і порядок розрахунків із споживачами визначаються господарюючим суб'єктом виходячи з вимог до даного типу та класу підприємства громадського харчування.

При всіх методах обслуговування здійснюється попереднє сервірування столів по спрощеній чи повній формі в залежності від типу підприємства громадського харчування та класу.

(пункт 3.1 змінено згідно з наказом МЗЕЗторгу від 23.03.99 р. N 168)

3.2. При самообслуговуванні споживачі самостійно відбирають страви, вироби, напої з лінії роздачі або "шведського" столу, які розміщуються у залі.

При обслуговуванні офіціантами всі види послуг надаються на замовлення споживача через офіціанта.

При комбінованому обслуговуванні поєднуються методи самообслуговування і обслуговування офіціантами.

3.3. Розрахунки за продукцію і надані послуги в підприємствах громадського харчування здійснюються за готівку та у безготівковому порядку (за кредитними картками, абонементними талонами та ін.) із застосуванням електронних контрольно-касових апаратів або з використанням товарно-касових книг.

3.4. В підприємствах самообслуговування і магазинах (відділах) кулінарії касовий чек видається споживачеві після оплати вартості продукції готівкою.

В підприємствах з обслуговуванням офіціантами оплата вартості продукції здійснюється споживачем безпосередньо офіціанту відповідно до рахунку, який виписується на бланку встановленої форми.