За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про затвердження положення про порядок реєстрації і застосування електронних контрольно-касових апаратів при розрахунках готівкою у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг [Державна податкова] (витяг)
18.09.97 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про затвердження положення про порядок реєстрації і застосування електронних контрольно-касових апаратів при розрахунках готівкою у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг [Державна податкова] (витяг)

Про затвердження Положення про порядок реєстрації і застосування електронних контрольно-касових апаратів при розрахунках готівкою у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг

Наказ Державної податкової адміністрації України від 18.09.97 року N 343

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 грудня 1997 р. за N 594/2398

1. Загальні положення

1.1. Застосування електронних контрольно-касових апаратів та комп'ютерних систем (далі - ЕККА) є обов'язковим для підприємств, установ і організацій усіх форм власності, а також фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахунки із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг за готівку або виконують купівлю-продаж готівкової іноземної валюти.

Перелік окремих форм діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, специфіка яких дозволяє здійснювати розрахунки із споживачами без застосування ЕККА з використанням товарно-касових книг, затверджується Міністерством економіки України за погодженням з Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України і Міністерством фінансів України.

1.2. Облік реалізації товарів (послуг) і готівки через ЕККА ведеться у кожному окремому закладі, підприємстві, організації, господарській одиниці (організації охорони здоров'я, готелі, автозаправочній станції, підприємстві сфери транспорту, поштовому відділенні зв'язку, відділенні банку, в якому здійснюється прийом комунальних та інших платежів від населення, магазині, павільйоні, відокремленому відділі, кіоску, майстерні, ломбарді, казино, пункті обміну валюти, пункті побутового обслуговування, ресторані, кафе, барі, їдальні, інших подібних одиницях торгівлі, громадського харчування та послуг), які здійснюють розрахунки із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг за готівку або виконують купівлю-продаж готівкової іноземної валюти. осовувати ЕККА, включені до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів. 6.15. Товарні чеки використовуються при розрахунках зі споживачами у разі відключення електроенергії або виходу з ладу ЕККА. Товарні чеки повинні бути оформлені у вигляді чекової книжки. Чекова книжка повинна бути пронумерована, прошнурована, скріплена гербовою печаткою державної податкової інспекції, завірена підписом відповідальної особи та зареєстрована в державній податковій інспекції у журналі реєстрації товарних чеків. Кількість товарних чеків у книжці повинна бути не меншою ніж сто примірників. Кожен аркуш товарного чека складається з двох рівних частин. Перша і друга частини товарного чека нумеруються друкарським способом однаковими номерами. Номери товарних чеків не повинні повторюватись у межах 6 числових розрядів. Кожна частина товарного чека повинна бути скріплена печаткою суб'єкта підприємницької діяльності. Дозволяється замість печатки на кожній частині товарного чека проставляти штамп підприємства. У разі повного використання книжки товарних чеків слід зареєструвати нову книжку після перевірки використання всіх товарних чеків у попередній книжці.