За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Міжнародні нормативні акти  
Міжнародний Пакт про громадянські і політичні права,1976 рік.
Стаття 9
:: Міжнародні нормативні акти
Бібліографічний описЗмістПовний текстЗв'язок по розділам знань

Стаття 9

(1) Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканнiсть. Нiхто не може бути пiдданий свавiльному арешту чи утриманню пiд вартою. Нiхто не повинен бути позбавлений волi iнакше, як на таких пiдставах i вiдповiдно до такої процедури, якi встановленi законом.
(2) Кожному заарештованому повiдомляються при арештi причини його арешту та в термiновому порядку повiдомляється будь-яке обвинувачення, що висувається проти нього.
(3) Кожна заарештована або затримана за кримiнальним звинуваченням особа в термiновому порядку доставляється до суддi чи до iншої службової особи, якiй належить за законом право здiйснювати судову владу, i має право на судовий розгляд протягом розумного строку або на звiльнення. Утримання пiд вартою осiб, якi чекають на судовий розгляд, не має бути загальним правилом, але звiльнення може ставитись у залежнiсть вiд подання гарантiй явки на суд, явки на судовий розгляд у будь-якiй iншiй його стадiї i, в разi необхiдностi, явки для виконання вироку.
(4) Кожному, хто позбавлений волi внаслiдок арешту чи утримання пiд вартою, належить право на розгляд його справи в судi, щоб цей суд мiг невiдкладно винести постанову щодо законностi його затримання i розпорядитися про його звiльнення, якщо затримання є незаконним.
(5) Кожен, хто був жертвою незаконного арешту чи утримання пiд вартою, має право на компенсацiю, якiй надано позовної сили.
 prev Стаття 8
 next Стаття 10