За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний акт України  
Закон України Про власність
Стаття 51. Захист права власності на землю (назву статті змінено згідно із Законом N 3180-XII від 05.05.93 р.)
:: Нормативний акт України
Бібліографічний описЗмістПовний текстЗв'язок по розділам знань

Стаття 51. Захист права власності на землю (назву статті змінено згідно із Законом N 3180-XII від 05.05.93 р.)

1. Громадянин не може бути позбавлений права власностi на земельну дiлянку поза його волею iнакше, як на пiдставi рiшення суду, у випадках, передбачених законодавчими актами України. (пункт статтi змiнено згiдно iз Законом N 3180-XII вiд 05.05.93 р.)
2. У разi вилучення за рiшенням суду земельної дiлянки для задоволення державних i громадських потреб колишньому власнику передається взамiн iнша рiвноцiнна за якiстю земельна дiлянка. (пункт статтi змiнено згiдно iз Законом N 3180-XII вiд 05.05.93 р.)
3. Збитки, заподiянi власнику землi, пiдлягають вiдшкодуванню на загальних пiдставах. (пункт статтi змiнено згiдно iз Законом N 3180-XII вiд 05.05.93 р.)
4. Власник земельної дiлянки має право на компенсацiю, пов'язану iз зниженням якостi землi, викликаним дiяльнiстю пiдприємств, органiзацiй, що призвела до зниження рiвня екологiчної захищеностi територiї. Спори з приводу пiдстав виникнення права на компенсацiю та її розмiру вирiшуються судом. (пункт статтi змiнено згiдно iз Законом N 3180-XII вiд 05.05.93 р.)
 prev Стаття 50. Витребування майна з чужого незаконного володіння
 next Стаття 52. Захист прав власника у разі вилучення земельної ділянки, на якій розташовано належне йому майно