Мiжнародна iнформацiйна дiяльнiсть полягає в забезпеченнi громадян, державних органiв, пiдприємств, установ i органiзацiй офiцiйною документованою або публiчно оголошуваною iнформацiєю про зовнiшньополiтичну дiяльнiсть України, про подiї та явища в iнших країнах, а також у цiлеспрямованому поширеннi за межами України державними органами i об'єднаннями громадян, засобами масової iнформацiї та громадянами всебiчної iнформацiї про Україну.
Громадяни України мають право на вiльний i безперешкодний доступ до iнформацiї через зарубiжнi джерела, включаючи пряме телевiзiйне мовлення, радiомовлення i пресу.
Правове становище i професiйна дiяльнiсть акредитованих в Українi iноземних кореспондентiв та iнших представникiв iноземних засобiв масової iнформацiї, а також iнформацiйна дiяльнiсть дипломатичних, консульських та iнших офiцiйних представникiв зарубiжних держав в Українi регулюються законодавством України, вiдповiдними мiжнародними договорами, укладеними Україною.
Створення i дiяльнiсть спiльних органiзацiй в галузi iнформацiї за участю вiтчизняних та iноземних юридичних осiб i громадян регулюються законодавством України.
Якщо мiжнародним договором встановленi iншi правила, нiж тi, якi мiстяться в законодавствi України, що регулює вiдносини в галузi iнформацiї, то застосовуються норми мiжнародного договору, укладеного Україною.
|