За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний акт України  
Закон України Про охорону праці
Стаття 15. Охорона праці неповнолітніх
:: Нормативний акт України
Бібліографічний описЗмістПовний текстЗв'язок по розділам знань

Стаття 15. Охорона праці неповнолітніх

Забороняється застосування працi неповнолiтнiх, тобто осiб вiком до вiсiмнадцяти рокiв, на важких роботах i на роботах iз шкiдливими або небезпечними умовами працi, а також на пiдземних роботах. Порядок трудового i професiйного навчання неповнолiтнiх професiй, пов'язаних з цими роботами, визначається положенням, яке затверджується Державним комiтетом України по нагляду за охороною працi.
Забороняється також залучати неповнолiтнiх до пiдiймання i перемiщення речей, маса яких перевищує встановленi для них граничнi норми.
Перелiк важких робiт i робiт iз шкiдливими i небезпечними умовами працi, на яких забороняється застосування працi неповнолiтнiх, а також граничнi норми пiдiймання i перемiщення важких речей неповнолiтнiми затверджуються Мiнiстерством охорони здоров'я України за погодженням з Державним комiтетом України по нагляду за охороною працi.
Неповнолiтнi приймаються на роботу лише пiсля попереднього медичного огляду.
Забороняється залучати неповнолiтнiх до нiчних, надурочних робiт та робiт у вихiднi днi.
Вiк, з якого допускається прийняття на роботу, тривалiсть робочого часу, вiдпусток та деякi iншi умови працi неповнолiтнiх визначаються чинним законодавством.
 prev Стаття 14. Охорона праці жінок
 next Стаття 16. Охорона праці інвалідів