У загальноосвiтнiх i професiйних навчально-виховних закладах, вищих навчальних закладах, навчальних закладах пiдвищення квалiфiкацiї i перепiдготовки кадрiв органiзовується вивчення правил пожежної безпеки на виробництвi та в побутi, а також навчання дiй на випадок пожежi.
У дитячих дошкiльних закладах проводиться виховна робота, спрямована на запобiгання пожежам вiд дитячих пустощiв з вогнем i виховання у дiтей бережливого ставлення до нацiонального багатства.
Мiсцевi органи державної виконавчої влади, органи мiсцевого та регiонального самоврядування, житловi установи та органiзацiї зобов'язанi за мiсцем проживання органiзовувати навчання населення правил пожежної безпеки в побутi та громадських мiсцях.
Усi працiвники пiд час прийняття на роботу i щорiчно за мiсцем роботи проходять iнструктажi з питань пожежної безпеки вiдповiдно до Типового положення, затверджуваного Мiнiстерством внутрiшнiх справ України.
Особи, яких приймають на роботу, пов'язану з пiдвищеною пожежною небезпекою, повиннi попередньо пройти спецiальне навчання (пожежно-технiчний мiнiмум). Працiвники, зайнятi на роботах з пiдвищеною пожежною небезпекою, один раз на рiк проходять перевiрку знань вiдповiдних нормативних актiв з пожежної безпеки, а посадовi особи до початку виконання своїх обов'язкiв i перiодично (один раз на три роки) проходять навчання i перевiрку знань з питань пожежної безпеки.
Перелiк посад i порядок органiзацiї навчання визначаються Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Допуск до роботи осiб, якi не пройшли навчання, iнструктаж i перевiрку знань з питань пожежної безпеки, забороняється.
Програми навчання з питань пожежної безпеки мають погоджуватися з органами державного пожежного нагляду.
|