Стаття 14. Стан війни. Воєнний час
Стан війни оголошується у разі воєнного нападу (агресії) на Україну та при необхідності виконання міжнародних договорів по спільній обороні від агресії і відміняється після укладення мирної угоди з протилежною воюючою стороною.
З оголошенням стану війни або початком воєнних дій настає воєнний час. Початком воєнного часу є день і час оголошення стану війни або воєнного нападу (агресії) на Україну. Кінцем воєнного часу є оголошений день і час припинення воєнних дій.
У разі воєнного нападу (агресії) на Україну військове командування та органи державної влади і управління, не чекаючи оголошення війни, зобов'язані вжити всіх заходів для відсічі нападу (агресії). [Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про оборону України]
Стаття 15. Воєнний стан
Воєнний стан вводиться в окремих місцевостях або на всій території України у випадках оголошення стану війни або загрози воєнного нападу (агресії).
З введенням воєнного стану розширюються повноваження військового командування, за рішенням Верховної Ради України йому можуть передаватися функції органів державного управління у сфері оборони.
Під час воєнного стану в інтересах оборони вводяться обмеження у діяльність підприємств, установ і організацій та прав громадян, розширюються повноваження відповідних правоохоронних органів.
Воєнний стан відміняється при зникненні загрози воєнного нападу (агресії) та з відміною стану війни.
Порядок введення і правовий режим воєнного стану визначаються Законом України.
(статтю 15 змінено згідно із Законом N 3547-XІІ від 21.10.93 р.)