За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний акт України  
Закон України Про свободу совісті та релігійні організації
Стаття 21. Релігійні обряди і церемонії
:: Нормативний акт України
Бібліографічний описЗмістПовний текстЗв'язок по розділам знань

Стаття 21. Релігійні обряди і церемонії

Релiгiйнi органiзацiї мають право засновувати i утримувати вiльно доступнi мiсця богослужiнь або релiгiйних зiбрань, а також мiсця, шанованi в тiй чи iншiй релiгiї (мiсця паломництва).
Богослужiння, релiгiйнi обряди, церемонiї та процесiї безперешкодно проводяться в культових будiвлях i на прилеглiй територiї, у мiсцях паломництва, установах релiгiйних органiзацiй, на кладовищах, в мiсцях окремих поховань i крематорiях, квартирах i будинках громадян, а також в установах, органiзацiях i на пiдприємствах за iнiцiативою їх трудових колективiв i згодою адмiнiстрацiї.
Командування вiйськових частин надає можливiсть вiйськовослужбовцям брати участь у богослужiннях i виконаннi релiгiйних обрядiв.
Богослужiння та релiгiйнi обряди в лiкарнях, госпiталях, будинках для престарiлих та iнвалiдiв, мiсцях попереднього ув'язнення i вiдбування покарання проводяться на прохання громадян, якi перебувають в них, або за iнiцiативою релiгiйних органiзацiй. Адмiнiстрацiя зазначених установ сприяє цьому, бере участь у визначеннi часу та iнших умов проведення богослужiння, обряду або церемонiї.
В iнших випадках публiчнi богослужiння, релiгiйнi обряди, церемонiї та процесiї проводяться щоразу з дозволу вiдповiдної мiсцевої державної адмiнiстрацiї, виконавчого комiтету сiльської, селищної, мiської Рад народних депутатiв. Клопотання про видачу вказаного дозволу подається не пiзнiш як за десять днiв до призначеного строку проведення богослужiння, обряду, церемонiї чи процесiї, крiм випадкiв, якi не терплять зволiкання. (частину статтi змiнено згiдно iз Законом N 3795 вiд 23.12.93 р.)
 prev Стаття 20. Розпорядження майном релігійних організацій, що припинили свою діяльність
 next Стаття 22. Література і предмети релігійного призначення