1. Основною формою роботи виборчої комiсiї є засiдання. Засiдання виборчої комiсiї скликається головою комiсiї, в разi його вiдсутностi - заступником голови, а також на вимогу не менш як половини членiв комiсiї з обов'язковим повiдомленням всiх членiв комiсiї про час i мiсце засiдання.
2. Засiдання виборчої комiсiї є правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як двi третини її складу. Рiшення приймається вiдкритим голосуванням бiльшiстю голосiв присутнiх. При однаковiй кiлькостi голосiв вирiшальним вважається голос голови комiсiї. Рiшення виборчої комiсiї повинно бути мотивованим i мiстити посилання на конкретнi статтi чи пункти законодавчих актiв та на обставини справи. Особи, якi входять до складу виборчої комiсiї, не згоднi з прийнятим рiшенням, можуть висловити в письмовiй формi окрему думку, що додається до протоколу засiдання.
3. Засiдання виборчої комiсiї веде її голова або його заступник, а у випадку, коли вони з якихось причин не виконують цю функцiю - комiсiя визначає iз свого складу головуючого на конкретному засiданнi.
4. Комiсiя може прийняти рiшення про позбавлення права участi в засiданнi осiб, зазначених в частинi третiй статтi 6 цього Закону, якщо вони перешкоджають його проведенню.
5. Рiшення виборчих комiсiй, прийнятi в межах їх повноважень, є обов'язковими для учасникiв виборiв та органiв, що забезпечують їх проведення.
Органи державної влади, мiсцевого та регiонального самоврядування, а також державнi пiдприємства, установи i органiзацiї зобов'язанi сприяти виборчим комiсiям у здiйсненнi ними своїх повноважень.
|