За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний акт України  
Закон України Про вибори народних депутатів України
Стаття 19. Правовий статус осіб, що входять до складу виборчих комісій
:: Нормативний акт України
Бібліографічний описЗмістПовний текстЗв'язок по розділам знань

Стаття 19. Правовий статус осіб, що входять до складу виборчих комісій

1. До складу виборчої комiсiї може бути призначений громадянин України, який має активне виборче право. Вiн не може бути кандидатом у депутати або його довiреною особою чи належати до iнших осiб, зазначених у частинi третiй статтi 6, частинi четвертiй статтi 14, частинi другiй статтi 15 та частинi першiй статтi 16 цього Закону. Для секретаря виборчої комiсiї обов'язковим є також володiння державною мовою.
2. За рiшенням виборчої комiсiї, яке затверджується вiдповiдно окружною або Центральною виборчою комiсiєю, голова, заступник голови, секретар, окремi члени виборчої комiсiї можуть бути на перiод виборчої кампанiї звiльненi вiд виконання виробничих або службових обов'язкiв за основним мiсцем роботи. Оплата роботи в виборчiй комiсiї здiйснюється в обсязi середньої заробiтної плати за один з останнiх трьох мiсяцiв з урахуванням iндексацiї або окладу за основним мiсцем роботи пропорцiйно часу роботи в комiсiї. Заробiтна плата виплачується за основним мiсцем роботи з наступною компенсацiєю пiдприємству, установi, органiзацiї з державного бюджету.
3. Голова, заступник голови, секретар або член комiсiї можуть бути виведенi органом, який їх призначив, iз складу комiсiї за власним бажанням або за грубе порушення вимог виборчого законодавства.
V. СПИСКИ ВИБОРЦIВ
 prev Стаття 18. Оскарження рішень і дій виборчих комісій
 next Стаття 20. Списки виборців і порядок їх складання