За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний акт України  
Закон України Про вибори народних депутатів України
Стаття 26. Зняття кандидатом у депутати своєї кандидатури
:: Нормативний акт України
Бібліографічний описЗмістПовний текстЗв'язок по розділам знань

Стаття 26. Зняття кандидатом у депутати своєї кандидатури

1. Кандидат може у будь-який час до дня виборiв зняти свою кандидатуру у виборчому окрузi, звернувшись для цього з письмовою заявою до окружної виборчої комiсiї. У цих випадках кандидатура вилучається iз списку кандидатiв окружною виборчою комiсiєю i кандидат вибуває з балотування на виборах.
2. В разi смертi кандидата окружна виборча комiсiя оголошує його таким, що вибув з балотування на виборах.
3. Про вибуття кандидата окружна виборча комiсiя негайно повiдомляє Центральну виборчу комiсiю. Iнформацiю про зняття кандидатом у депутати своєї кандидатури окружна виборча комiсiя публiкує в пресi не пiзнiш як на третiй день пiсля прийняття вiдповiдної заяви, а при отриманнi заяви пiзнiше нiж за 3 днi до дня проведення виборiв повинна сповiстити дiльничну виборчу комiсiю в день отримання заяви.
4. В разi коли за 15 календарних днiв до закiнчення строку реєстрацiї кандидатiв у депутати по виборчому округу балотується тiльки один зареєстрований кандидат у депутати, окружна виборча комiсiя повiдомляє про це по радiо i в пресi та звертається до виборцiв, партiй (виборчих блокiв), трудових колективiв з пропозицiєю додатково висунути кандидатiв у депутати.
5. В разi порушення кандидатом у депутати вимог виборчого законодавства України або наявностi у нього судимостi за вчинення умисного злочину, що не погашена або не знята в установленому законом порядку, Центральна виборча комiсiя за поданням окружної виборчої комiсiї або за власною iнiцiативою може звернутись до Верховного Суду України iз заявою про скасування рiшення про реєстрацiю кандидата в депутати. (абзац 1 частини 5 статтi 26 доповнено згiдно iз Законом N 231/96-ВР вiд 06.06.96 р.)
Верховний Суд України розглядає заяву Центральної виборчої комiсiї протягом семи днiв, але не пiзнiш як за один день до дня виборiв.
VII. ГАРАНТIЇ ДIЯЛЬНОСТI КАНДИДАТIВ У ДЕПУТАТИ ТА IНШИХ УЧАСНИКIВ ВИБОРIВ
 prev Стаття 25. Реєстрація кандидатів у депутати
 next Стаття 27. Права кандидата в депутати при проведенні виборчої кампанії