За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Методика  
Право на судовий захист
Вступ
Кройтор В.А. :: Методика
Бібліографічний описЗмістЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Вступ

До Конституційного Суду України у 1998–1999 рр. надійшло 4762 звернення громадян, з яких 29 було передано на розгляд колегії суддів. Інші 4733 звернення громадян, як зазначається в інформації, не відповідають вимогам Закону України "Про Конституційний Суд України ", про що авторам цих звернень відповідно до Регламенту Конституційного Суду України надіслано відповідні повідомлення.

В інформації Конституційного Суду України говориться, що серед звернень громадян значну кількість займають звернення щодо конституційності законів та правових актів Верховної Ради України, актів Президента України та актів Кабінету Міністрів України, які певною мірою стосуються прав громадян.

З інформації Конституційного Суду видно, що переважна більшість громадян звертається до цього Суду за роз'ясненням питань, що стосуються відображення їх прав у законодавчих актах держави, конституційності цих актів. Очевидно, громадяни мають на це підстави, вбачаючи порушення своїх прав через недосконалість законодавства. В даному випадку постає питання про посилення правової освіти громадян, з одного боку, з другого – про необхідність внесення відповідних змін до Закону "Про Конституційний Суд України " щодо розширення його обов'язків у частині обґрунтованості відмов у розгляді звернень громадян.

 prev Загальні визначення
 next Ключові слова