За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Кримінально-процесуальний кодекс України
Стаття 47. Порядок призначення захисника
:: Нормативний документ
Бібліографічний описЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Стаття 47. Порядок призначення захисника

Захисник з числа осiб, зазначених у частинi першiй статтi 44 цього Кодексу, запрошується пiдозрюваним, обвинуваченим чи пiдсудним, його законними представниками, родичами або iншими особами за дорученням чи на прохання пiдозрюваного, обвинуваченого i пiдсудного. Якщо у випадках, передбачених частиною третьою статтi 46 цього Кодексу, захисник не буде запрошений зазначеними особами, його призначає особа, яка провадить дiзнання, слiдчий, суд або суддя.
Одна i та ж особа не може бути захисником двох або кiлькох пiдозрюваних, обвинувачених i пiдсудних, коли iнтереси захисту одного з них суперечать iнтересам захисту iншого.
Замiнити одного захисника iншим можна лише за клопотанням або за згодою пiдозрюваного, обвинуваченого i пiдсудного. В тих випадках, коли явка для участi в справi захисника, якого обрав пiдозрюваний, неможлива протягом двадцяти чотирьох годин, а захисника, обраного обвинуваченим чи пiдсудним, - протягом сiмдесяти двох годин, особа, яка провадить дiзнання, слiдчий, суд або суддя вiдповiдно мають право запропонувати пiдозрюваному, обвинуваченому, пiдсудному запросити iншого захисника або забезпечують їм захисника. Обов'язок забезпечити участь захисника в такому випадку покладається на керiвника адвокатського об'єднання за мiсцем провадження справи.
Оплата працi захисника у випадку, коли вiн брав участь у дiзнаннi, попередньому слiдствi або судовому розглядi за призначенням, та при звiльненнi пiдозрюваного, обвинуваченого i пiдсудного вiд оплати юридичної допомоги через малозабезпеченiсть провадиться за рахунок держави в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України. Вiдшкодування витрат державi у таких випадках може бути покладено на засудженого. (В редакцiї Закону N 3780-12 вiд 23.12.93)
 prev Стаття 46. Відмова від захисника
 next Стаття 48. Обов'язки і права захисника