За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Кримінально-процесуальний кодекс України
Стаття 106. Затримання органом дізнання підозрюваного у вчиненні злочину
:: Нормативний документ
Бібліографічний описЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Стаття 106. Затримання органом дізнання підозрюваного у вчиненні злочину

Орган дiзнання вправi затримати особу, пiдозрювану у вчиненнi злочину, за який може бути призначено покарання у виглядi позбавлення волi, лише при наявностi однiєї з таких пiдстав:
1) коли цю особу застали при вчиненнi злочину або безпосередньо пiсля його вчинення;
2) коли очевидцi, в тому числi й потерпiлi, прямо вкажуть на дану особу, що саме вона вчинила злочин;
3) коли на пiдозрюваному або на його одягу, при ньому або в його житлi буде виявлено явнi слiди злочину.
При наявностi iнших даних, що дають пiдстави пiдозрювати особу у вчиненнi злочину, її може бути затримано лише в тому разi, коли ця особа намагалася втекти, або коли вона не має постiйного мiсця проживання, або коли не встановлено особи пiдозрюваного.
Про кожний випадок затримання особи, пiдозрюваної у вчиненнi злочину, орган дiзнання зобов'язаний скласти протокол iз зазначенням пiдстав, мотивiв, дня, години, року, мiсяця, мiсця затримання, пояснень затриманого, часу складання протоколу про роз'яснення пiдозрюваному в порядку, передбаченому частиною другою статтi 21 цього Кодексу, права мати побачення iз захисником до першого допиту i протягом двадцяти чотирьох годин зробити письмове повiдомлення прокурору, а також на вимогу прокурора подати матерiали, що стали пiдставою для затримання. Протокол затримання пiдписується особою, яка його склала, i затриманим. Протягом сорока восьми годин з моменту одержання повiдомлення про здiйснене затримання прокурор зобов'язаний дати санкцiю на взяття пiд варту або звiльнити затриманого.
Про затримання особи, пiдозрюваної у вчиненнi злочину, орган дiзнання сповiщає її сiм'ю, якщо мiсце її проживання вiдоме. (Стаття 106 iз змiнами, внесеними згiдно з Указами ПВР N 3084-IX вiд 16.02.78, N 6834-X вiд 16.04.84; Законами N 2857-XII вiд 15.12.92, N 3780-XII вiд 23.12.93)
 prev Стаття 105. Дії органів дізнання у справах, в яких провадження попереднього слідства не є обов'язковим (Стаття 105 виключена згідно з Законом N 3351-XII від 30.06.93)
 next Стаття 106-1. Порядок короткочасного затримання осіб, підозрюваних у вчиненні злочину