За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Кримінально-процесуальний кодекс України
Стаття 148. Підстави для застосування запобіжного заходу
:: Нормативний документ
Бібліографічний описЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Стаття 148. Підстави для застосування запобіжного заходу

При наявностi достатнiх пiдстав вважати, що обвинувачений, перебуваючи на волi, скриється вiд слiдства i суду або перешкодить встановленню iстини в кримiнальнiй справi, або займається злочинною дiяльнiстю, а також для забезпечення виконання вироку слiдчий, прокурор вправi застосувати обвинуваченого один iз запобiжних заходiв, передбачених статтею 149 цього Кодексу.
Про застосування запобiжного заходу складається постанова з додержанням правил статтi 130 цього Кодексу. В постановi зазначається прiзвище, iм'я та по батьковi, вiк, мiсце народження обвинуваченого, вчинений ним злочин, Стаття кримiнального закону, якою передбачено даний злочин, обраний запобiжний захiд i пiдстави його обрання. Постанова про обрання запобiжного заходу оголошується обвинуваченому пiд розписку. В разi вiдмови розписатися слiдчий вiдмiчає про це на постановi.
Якщо немає пiдстав для застосування запобiжного заходу, вiд обвинуваченого вiдбирається письмове зобов'язання про те, що вiн повiдомить про змiну свого мiсця перебування, а також про те, що вiн з'явиться до слiдчого i суду за їх викликом.
У виняткових випадках запобiжний захiд може бути застосований щодо особи, пiдозрюваної у вчиненнi злочину, i до пред'явлення їй обвинувачення. В цьому разi обвинувачення повинно бути пред'явлене не пiзнiше десяти дiб з моменту застосування запобiжного заходу. Якщо в цей строк обвинувачення не буде пред'явлене, запобiжний захiд скасовується.
 prev Глава 13 ЗАПОБIЖНI ЗАХОДИ
 next Стаття 149. Запобіжні заходи