За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Кримінально-процесуальний кодекс України
Стаття 183. Порядок проведення обшуку і виїмки
:: Нормативний документ
Бібліографічний описЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Стаття 183. Порядок проведення обшуку і виїмки

Перед обшуком або виїмкою слiдчий пред'являє постанову особам, що займають примiщення, або представниковi пiдприємства, установи чи органiзацiї, де проводяться обшук або виїмка, i пропонує їм видати зазначенi в постановi предмети або документи, а також вказати мiсце, де переховується злочинець. У разi вiдмови виконати його вимоги слiдчий проводить обшук або виїмку в примусовому порядку. Якщо особи, якi займають примiщення, вiдсутнi, постанова про проведення обшуку або виїмки пред'являється представниковi житлово-експлуатацiйної органiзацiї або мiсцевої Ради народних депутатiв i обшук або виїмка проводиться в їх присутностi.
Проводячи обшук, слiдчий має право розкривати замкненi примiщення i сховища, якщо володiлець вiдновляється їх вiдкрити. При цьому слiдчий повинен уникати не викликаних необхiднiстю пошкоджень дверей, замкiв та iнших предметiв.
Слiдчий має право заборонити особам, що перебувають у примiщеннi пiд час обшуку або виїмки, а також особам, якi пiд час обшуку або виїмки увiйшли в це примiщення, виходити з примiщення i зноситись один з одним або з iншими особами до закiнчення обшуку чи виїмки.
В необхiдних випадках слiдчий вправi залучати до участi в проведеннi обшуку працiвникiв органiв внутрiшнiх справ та вiдповiдних спецiалiстiв. (Змiнено згiдно з указами ПВР N 6834-10 вiд 16.04.84)
 prev Стаття 182. Умови проведення обшуку і виїмки в приміщеннях дипломатичних представництв
 next Стаття 184. Обшук особи