За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Цивільний кодекс України
Стаття 139. Бездоглядна худоба
:: Нормативний документ
Бібліографічний описЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Стаття 139. Бездоглядна худоба

Громадянин, який затримав бездоглядну або приблудну худобу, повинен негайно повiдомити про це власника худоби i повернути йому худобу або повiдомити в триденний строк мiлiцiю чи виконавчий комiтет селищної, сiльської Ради народних депутатiв про затримання худоби.
Мiлiцiя або виконавчий комiтет селищної, сiльської Ради народних депутатiв вживає заходiв до розшуку власника худоби i на час розшуку передає худобу з додержанням ветеринарних правил на утримання i в користування найближчому радгосповi або колгосповi, керiвники яких не мають права вiдмовитись вiд прийняття худоби.
В разi виявлення власника робочої або великої рогатої худоби (i її молодняка) протягом шести мiсяцiв, а дрiбної худоби (i її молодняка) протягом двох мiсяцiв з дня передачi худоби радгосповi або колгосповi худоба повертається власниковi, який зобов'язаний вiдшкодувати радгосповi або колгосповi витрати по утриманню худоби з зарахуванням вигод, одержаних вiд користування нею.
Коли в строки, зазначенi в частинi третiй цiєї статтi, власник худоби не буде виявлений, вiн втрачає право власностi на цю худобу. В цьому разi худоба, що утримувалася в колгоспi, безоплатно переходить у власнiсть цього колгоспу, а худоба, що утримувалася в радгоспi, безоплатно переходить у власнiсть держави i включається до складу майна цього радгоспу.
 prev Стаття 138. Знахідка
 next Стаття 140. Скарб