За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Розділ курсу ДО  
Права і свободи людини в діяльності органів внутрішніх справ України
2. Форми і механізм діяльності органів внутрішніх справ по захисту прав і свобод особи
:: Розділ курсу ДО
Бібліографічний описЗмістЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

2. Форми і механізм діяльності органів внутрішніх справ по захисту прав і свобод особи

Діяльність органів внутрішніх справ, що мають владні повноваження, здійснюється в рамках тих правових форм, що визначені для них законом. Такими є організаційна і юридична форми, тісно пов'язані і взаємодіючі одна з одною, незважаючи на різний зміст. Більш того, кожна з них містить у собі елементи іншої, причому іноді в такій пропорції, що розрізнити їх досить важко.

Це багато в чому пояснюється двоїстим характером структурно-функціонального устрою органів внутрішніх справ. Вони за своїм станом входять до системи органів державного управління і в цій ролі виступають як носії владних управлінських повноважень і організовуючих початків як стосовно власних сил і засобів, так і до системи управління зовнішнім середовищем. Крім того, вони є активною ланкою правоохоронної системи, що накладає на них обов'язок захищати права і законні інтереси громадян від усякого роду зазіхань.

Як вже відзначалося, грань між юридичною й організаційною формами діяльності досить нечітка, оскільки багато в чому вони тісно взаємозалежні і доповнюють або дублюють одна одну.

За своїм змістом, характером і властивостям юридична форма охоплює нормотворчу і правозастосовчу діяльність.

 prev 1.3. Конституційні і законодавчі гарантії прав і свобод громадян у діяльності органів внутрішніх справ України
 next 2.1. Нормотворча діяльність органів внутрішніх справ