За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Розділ курсу ДО  
Питання, що задаються найбільш часто, і відповіді до них
Чи можливо обмежити права людини?
:: Розділ курсу ДО
Бібліографічний описЗмістПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань
    В цій книзі читач знайде основні міжнародні та національні джерела із захисту прав людини у взаемовідносинах між людиною і державою ,викладені основні права і обов'язки правоохоронних органів ,також правозахисне законадавство від зловживань державної влади.

Чи можливо обмежити права людини?

Європейською Конвенцією (ст.15) передбачена можливість обмеження прав людини в зв'язку з війною або іншими надзвичайними ситуаціями, що загрожують життю нації. Але ці обмеження повинні встановлюватися в рамках, зумовлених серйозністю положення. Ні в якому випадку не повинні обмежуватися права, передбачені ст. 2, 3, 4 (п. 1) і 7 Конвенції, тобто право на життя, свобода від катувань і нелюдського, принижуючого людську гідність поводження і покарання, свобода від рабства, свобода від обвинувачення в злочині, що на момент учинення не був таким згідно до національного або міжнародного права. Конституція України в ст. 64 вказує перелік прав, що не можуть бути обмежені ні при яких обставинах: ст. 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63. Обмеження повинні бути перераховані в законі і відповідати потребам демократичного суспільства. Ці обмеження повинні відповідати таким цілям: збереження державної безпеки; підтримання суспільного спокою, здоров'я або моральності; охорона прав інших осіб.

 prev На яких підставах правоохоронні органи мають право вести стеження, обшукувати помешкання, читати пошту і прослухувати телефонні розмови людей?
 next Що являють собою права людини?