За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Розділ курсу ДО  
Питання, що задаються найбільш часто, і відповіді до них
Що представляє собою право на свободу?
:: Розділ курсу ДО
Бібліографічний описЗмістПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань
    В цій книзі читач знайде основні міжнародні та національні джерела із захисту прав людини у взаемовідносинах між людиною і державою ,викладені основні права і обов'язки правоохоронних органів ,також правозахисне законадавство від зловживань державної влади.

Що представляє собою право на свободу?

Право на свободу й особисту недоторканність означає свободу людини, право самостійно визначати свої вчинки, розпоряджатися собою, своїм часом. Зазначене право складається з таких компонентів: 1) індивідуальної свободи особи розпоряджатися собою за своїм розсудом; 2) фізичної, моральної і психічної недоторканості особи. Незаконне позбавлення волі кваліфікується в кримінальному законодавстві як акт насильства - фізичного або психічного. Проте існують ситуації, що потребують примусового обмеження свободи або недоторканності. Такого роду дії повинні грунтуватися на законі. До основних примусових засобів обмеження свободи громадянина відносяться: арешт, взяття під варту й утримання під вартою осіб, підозрюваних у вчиненні злочину; примусове лікування психічно хворих, що представляють небезпеку для себе й оточують; тимчасова ізоляція і лікування хворих, що страждають важкими інфекційними захворюваннями; направлення неповнолітніх до інтернатів, спецшкіл тощо. В демократичній державі обмеження свободи у всіх цих випадках допускається, як вже відзначалося, на основі закону і тільки за судовим рішенням. Гарантії від незаконного обмеження свободи особи докладно регламентуються адміністративним, кримінально-процесуальним, кримінальним правом.

 prev Останнім часом все частіше стали звучати висловлення про людську гідність. Як пов'язана гідність із правами людини?
 next Чи можливе обмеження права на недоторканність приватного життя?