За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про зв'язок (витяг)
16.05.1995 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про зв'язок (витяг)

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про зв'язок (Витяг)

(Закон вводиться в дію Постановою ВР N 161/95-ВР від 16.05.95 р.) [Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань діял] Із змінами і доповненнями, внесеними Законами України від 20 грудня 1996 року N 626/96-ВР, Голос України, 04.01.97 р., [Про внесення змін до Закону України "Про зв'язок"] від 22 грудня 1999 року N 1347-XІV, Урядовий кур'єр, 13.01.2000 р.)

Стаття 20. Регулювання використання радіочастот і радіоелектронних засобів

Регулювання використання радіочастотного спектра в Україні і позицій радіоелектронних засобів на геостаціонарній орбіті в Україні є виключним правом держави і покладається на Кабінет Міністрів України.

Національна таблиця розподілу радіочастот затверджується Кабінетом Міністрів України.

Діяльність щодо використання радіочастотного спектра і радіоелектронних засобів та забезпечення їх електромагнітної сумісності здійснюються на принципах:

державного регулювання використання радіочастотного спектра і радіоелектронних засобів на дозвільній основі;

беззаперечного додержання норм і правил використання радіочастотного спектра і радіоелектронних засобів та забезпечення їх електромагнітної сумісності з урахуванням вимог Міжнародної конвенції електрозв'язку, Регламенту радіозв'язку та інших документів Міжнародного союзу електрозв'язку;

відповідальності юридичних та фізичних осіб за невиконання вимог цього Закону і виданих відповідно до нього правил, норм та інструкцій.

Розподіл радіочастот в межах Національної таблиці розподілу радіочастот і частотно-орбітального ресурсу геостаціонарної орбіти проводить Головне управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України.

Присвоєння радіочастот, позивних сигналів, оформлення відповідних дозволів (ліцензій) на виготовлення, реалізацію (продаж), використання радіоелектронних засобів на території України, а також ввезення їх з-за кордону та державний нагляд за їх роботою здійснюють спеціальні органи, уповноважені Кабінетом Міністрів України. Координацію та контроль за роботою цих органів здійснює Головне управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України.

Державна комісія з питань зв'язку і радіочастот та Головне управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України через спеціальні органи при відповідних міністерствах і відомствах та при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення (щодо частот для телебачення та радіомовлення) здійснюють нагляд за додержанням встановленого порядку використання радіочастотного спектра, радіоелектронних засобів і систем кабельного телебачення, норм радіовипромінювання і допустимих індустріальних перешкод радіоприйому.

Стаття 31. Міжнародне співробітництво у галузі зв'язку

Встановлення правових, організаційних, технологічних і фінансових відносин з міжнародними організаціями зв'язку, а також представництво України в цих організаціях за дорученням Кабінету Міністрів України, здійснення співробітництва з організаціями зв'язку іноземних держав, міжнародний правовий захист інтересів України у питаннях зв'язку покладається на Адміністрацію зв'язку України, а питання використання радіочастот та радіоелектронних засобів на міжнародному рівні - на Головне управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України.

Адміністрація зв'язку України представляє Україну у Міжнародному союзі електрозв'язку (МСЕ), Всесвітньому поштовому союзі і залучає до цієї роботи інші організації, міністерства і відомства. Координацію участі інших міністерств та відомств у роботі МСЕ здійснює Державна комісія з питань зв'язку та радіочастот.

Міжнародне співробітництво в галузі зв'язку здійснюється на основі чинного законодавства та відповідних міжнародних договорів України.