За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян (витяг)
27.04.1999 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян (витяг)

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян

6. Кабінету Міністрів України, Міністерству культури і мистецтв України, Міністерству внутрішніх справ України, Державному комітету інформаційної політики України, Державній митній службі України посилити контроль за додержанням вимог Законів України "Про телебачення і радіомовлення", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про кінематографію", інших законів щодо заборони ввезення в Україну, виготовлення, збуту або розповсюдження предметів порнографічного характеру, а також творів та продукції, що пропагують культ насильства і жорстокості.

7. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям разом з відповідними координаційними радами з питань розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян протягом двох місяців ужити невідкладних заходів щодо:

запобігання пропаганді жорстокості, бездуховності, насильства у засобах масової інформації;

притягнення до відповідальності осіб, винних у ввезенні в Україну з метою збуту чи розповсюдження, у виготовленні, збуті, розповсюдженні або зберіганні з тією ж метою творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, та предметів і продукції порнографічного характеру;

упорядкування торгівлі друкованою продукцією еротичного змісту.

ОСНОВНІ НАПРЯМИ

розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян України

Останнім часом в Україні розвиваються негативні процеси в духовній сфері, деформуються моральні засади суспільства. Цьому сприяють пропаганда жорстокості, бездуховності, насильства, послаблення виховної роботи з боку органів виконавчої влади, закладів освіти і культури.

З метою утвердження конституційних положень про те, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю, розвитку зазначених негативних явищ слід покласти край.

Реалізація цих напрямів здійснюється через: 8) підвищення рівня контролю за додержанням вимог законів України щодо розповсюдження кіно-, відеопродукції та друкованих видань з метою запобігання пропаганді жорстокості, бездуховності, насильства та розпусти.