Социальный проект - бесплатные юридические консультации UaPravo.com В нашей жизни правда всегда торжествует,
но жизни часто не хватает.
                               С. Эйзенштейн
Социальный проект, юридические консультации UaPravo.com

Субсидія на комунальні послуги

Кожен громадянин, який подав заявку на одержання субсидії за оплату житлово-комунальних послуг, через 10 днів отримає висновок комісії про надання субсидії.

Непрацездатна особа, яка бажає одержати субсидію, повинна подати заяву й власноруч написану декларацію про фінансовий стан без підтверджувальних документів. Працездатні громадяни крім заяви повинні надати ще й довідку про заробітну плату.

Субсидія буде нараховуватися також  за наявності заборгованості за послуги ЖКГ.

Хто має право на отримання субсидії?

Право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуг у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного КМУ обов’язкового відсотка платежу (10 чи 15% середньомісячного сукупного доходу).

Субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

Якщо особа, що перебуває в шлюбі, проживає окремо від чоловіка (дружини) сама або з неповнолітніми дітьми, на яких не отримує аліментів (за рішенням суду або за домовленістю), і є уповноваженим власником, співвласником або наймачем житла, на якого (яку) відкрито особовий рахунок, субсидія призначається лише на норму володіння чи користування житловою площею без врахування додаткових 10,5 кв. метра на сім’ю. У разі коли разом із заявою про призначення субсидії надаються відомості про виплати на утримання неповнолітніх дітей, які не можуть бути меншими, ніж встановлено законодавством, субсидія надається на загальних підставах.

Важливо знати, що комісія з питань призначення соціальної допомоги розглядає особливі обставини, які склалися в сім’ї і на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї дає дозвіл на призначення субсидії, як виняток, іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку), а також індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але вони сплачують вартість одержуваних житлово-комунальних послуг.

 

Розмір субсидії

Сім’ї, яким призначена житлова субсидія, сплачують за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15 % середньомісячного сукупного доходу.

Важливо знати, що  сім’ї пенсіонерів та інших непрацездатних громадян –10 % середньомісячного сукупного доходу сім’ї.  Сім’ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди I та II групи, сплачують за послуги 10% їх середньомісячного сукупного доходу, якщо розмір їх доходу на одну особу не перевищує 50% прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

Якщо обсяг витрачання газу, води, електричної та теплової енергії вимірюється засобами їх обліку, то розмір субсидії для відшкодування їх оплати розраховується, виходячи з фактичного споживання послуг, але не більше від установлених норм споживання. При цьому фактичне споживання послуг визначається за термін дії попередньої субсидії, а в разі першого звернення – за попередній термін, що дорівнює терміну, на який призначається субсидія.

 

Що враховується при призначенні субсидії

При призначенні житлової субсидії враховується майновий стан громадян. Тому є ціла низка обставин, за яких субсидія не може бути призначена.

Субсидія не призначається, коли:

1) серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працюють, не вчаться, не перебувають на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу;

2) у володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їх сімей мають у сукупності більше ніж одне житлове приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує встановлені норми володіння чи користування загальною площею житла;

3) у володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їх сімей більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму);

4) житлове приміщення (будинок) здано за договором у найм або в оренду;

5) житлове приміщення (будинок) придбане не більше року тому;

6) будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидій здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатив послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку тощо, крім житлово-комунальних послуг у межах норм споживання та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб;

7) під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї державним соціальним інспектором з’ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно здає у найм (оренду) житлове приміщення (будинок) або його частину; працює без оформлення трудових відносин у встановленому порядку; отримує дохід від утримання худоби, птиці, інших тварин, дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо.

Важливо знати, що  комісія з питань призначення соціальної допомоги розглядає особливі обставини, які склалися в сім’ї і на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов дає дозвіл на призначення субсидії, як виняток.

Терміни надання субсидії

Після подання заяви громадяни можуть протягом місяця донести необхідні документи. Рішення про призначення (не призначення) субсидій приймається протягом десяти днів після подання всіх необхідних документів.

Субсидія призначається починаючи з місяця надходження заяви. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців. У разі, якщо за опалення громадяни сплачують протягом опалювального періоду, субсидія призначається на цей період. Якщо у житловому приміщенні зареєстровані і проживають тільки пенсіонери, які не працюють, та інші непрацездатні громадяни, джерелом існування яких є лише доходи від особистого селянського господарства, пенсія та інші соціальні виплати, субсидія за їх бажанням призначається на дванадцять місяців.

Важливо знати, що  у разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги:

  • перерахунок діючих субсидій провадиться без звернень громадян з місяця, в якому відбулась зміна тарифів;
  • нові субсидії призначаються протягом двох місяців з часу підвищення розміру платежів (з метою уникнення черг громадян, які звертаються за призначенням субсидій).

Куди звертатися за оформленням субсидії?

Задля призначення житлової субсидії громадянам необхідно звернутись до органів праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (у сільській місцевості – до уповноваженого сільської ради) та надати такі документи: для працездатних громадян заяву та довідки про доходи кожного із зареєстрованих та декларацію про їх доходи і фінансовий стан, для непрацездатних заяву та декларацію про фінансовий стан без підтверджувальних документів.

У разі наявності заборгованості з платежів за житлово-комунальні послуги станом на 01.12.2006року субсидії призначаються за умови укладення громадянином з підприємством-надавачем житлово-комунальних послуг договору про реструктуризацію заборгованості та внесення поточних платежів за житлово-комунальні послуги згідно з Порядком погашення реструктуризованої  заборгованості. Заборгованість, що утворилася пізніше при визначені права на субсидію не враховується.

Важливо знати, що  громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

При виявленні фактів подання громадянами неповної або невірної інформації про доходи та майновий стан:

  • припиняється надання допомоги з місяця, у якому виявлено порушення;
  • суми допомоги, перерахованих надміру повертаються органу, який її призначив у добровільному порядку або за рішенням суду;

При виявленні у діях громадян ознак злочину управління праці та соціального захисту населення подає відомості та наявні матеріали до правоохоронних органів.

До осіб, які свідомо подали неправильну інформацію про доходи, недійсні (фальшиві) довідки з неіснуючих на момент їх видачі підприємств або з підприємств, на яких відповідні особи не працювали на момент видачі довідки, можуть бути застосовані адміністративні та кримінальні санкції.
 
Рубрики:
Реклама: http://www.skladovka.ru/ хранение вещей и мебели куда сдать мебель на хранение.