Социальный проект - бесплатные юридические консультации UaPravo.com В нашей жизни правда всегда торжествует,
но жизни часто не хватает.
                               С. Эйзенштейн
Социальный проект, юридические консультации UaPravo.com

Щодо скасування постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.2009 N 366

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 03.06.2009 р. N 6495

Щодо скасування постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.2009 N 366 "Про сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування"

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваше відкрите звернення щодо скасування постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.2009 N 366 "Про сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування" (далі - Постанова N 366) та повідомляє наступне.

Відповідно до пункту 1 Постанови N 366 фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні такими суб'єктами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, сплачують страхові внески в порядку, визначеному Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менш як один мінімальний розмір страхового внеску за кожну особу.

Пунктом 2 Постанови N 366 встановлено, що Пенсійний фонд надає роз'яснення щодо застосування цієї постанови.

Так, на виконання Постанови N 366 Пенсійний фонд у листі від 05.05.2009 N 7964/03-20 надав роз'яснення щодо розміру, термінів сплати страхових внесків та подання звітності для зазначеної категорії підприємців. Для ознайомлення надсилаємо вищезазначений лист.

В свою чергу Держкомпідприємництво, поділяючи стурбованість підприємців, ініціював розроблення постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 N 505 "Про порядок сплати та зарахування сум внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачених фізичними особами суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований та єдиний податки)" (далі - Постанова N 505).

Відповідно до Постанови N 505 Пенсійний фонд припинить перевірки на трирічний період фізичних осіб, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований та єдиний податки), та сплачують суму страхового внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі, встановленому Постановою N 366.

Також, щорічно до 5 квітня Пенсійний фонд буде проводити звіряння сум страхових внесків на рахунках платників, за результатами якого на адресу кожного платника будуть направлені акти про стан розрахунків за страховими внесками. У разі сплати визначеної у акті суми недоїмки протягом 30 днів після його отримання штрафні санкції та пеня нараховуватися не будуть.

Відомості про сплачені страхові внески вносяться до системи персоніфікованого обліку для врахування при призначенні пенсії кожному платнику страхових внесків.

З метою зменшення фінансового навантаження по сплаті внесків для платників єдиного і фіксованого податків - фізичних осіб, які є пенсіонерами за віком або інвалідами, і не використовують працю найманих працівників передбачена сплата внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на добровільних засадах.

 

Заступник Голови                М. Приступа 
 
Рубрики: